ما را حمایت کنید
 
 

استان هالیست شاخه ها

شارژ آنلاین اعتبار شما

خوش آمدید

میهمان گرامی خوش آمدید

هدیه ثبت نام !

ثبت فیش پرداختی

تعرفه های درج آگهی ویژه

اعطای نمایندگی ضد یخ اکساین

stats

آخرین اخبار

اهمیت کاربرد ضد یخ ها و انواع آن  

شرکت اکساین شیمی سبلان تولید کننده انواع ضد یخ (ضد یخ اتومبیل,ضدیخ بدنه هواپیما,ضدیخ اسفالت,ضدیخ بتن) , تولید روغن ترمز ,حلالهای آلی و بعنوان اولین تولید کننده ضدیخ اسفالت بصورت استاندارد و کاملا سازگار با محیط زیست در منطقه می باشد.این شرکت تا کنون توانسته است با بهره گیری از مجرب ترین گروه تحقی... ادامه
کلیدهایی برای مثبت اندیشی  

برای این که مثبت اندیش شوید، هفت کلید وجود دارد:1- گفتگوی درونی مثبتبا خودتان مثبت صحبت کنید و گفتگوهای درونی خود را کنترل کنید. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص و در زمان حال مانند «من خودم را دوست دارم!» «من می توانم!» «من احساس فوق العاده خوبی دارم!» و «من مسئول هستم!» استفاده کنید.ما بر این با... ادامه
حکایت مثبت اندیشی  

از کوفی عنان (دبیر کل سابق سازمان ملل و برنده صلح نوبل) پرسیدند: بهترین خاطره ی شما از دوران تحصیل چه بود؟او جواب داد: «روزی معلم علوم ما وارد کلاس شد و برگه ی سفید رنگی را به تخته سیاه چسباند. در وسط آن لکه‌ای با جوهر سیاه نمایان بود.»معلم از شاگردان پرسید: «بچه ها در این برگه چه می بینید؟»همه جو... ادامه
زندگی کارآفرین ها,زندگینامه بهروز فروتن  

شرکت بهروز در سال 1356 توسط "بهروز فروتن" بنیان گذاشته شد ودرتمام این مدت،سهام عمده این شرکت،دراختیار خانواده فروتن بود.  زندگینامه بهروز فروتن؛ بنیان‌گذار شرکت بهروز من بهروز فروتن در سال 1324 در تهران متولد شدم و در امیریه‌ی تهران بزرگ شدم. در سن ده سالگی پدرم را از دست دادم. ایشان رئیس اداره‌ی ... ادامه
زندگی کارآفرین ها,احد عظیم زاده میلیاردر ایرانی  

زندگی کارآفرین ها,احد عظیم زاده میلیاردر ایرانیمن احد عظیم‌زاده هستم. در 10 آذر 1336 در ده اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شدم. هفت ساله بودم که پدرم را از دست دادم و یتیم شدم. امکانات مالی‌مان اجازه نمی‌داد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به کلاس اول مجبور شدم پشت دار قالی بنشینم و قالیبافی کنم. تا 13... ادامه
شرکت اکساین شیمی سبلان تولید کننده انواع ضد یخ (ضد یخ اتومبیل,ضدیخ بدنه هواپیما,ضدیخ اسفالت,ضدیخ بتن) , تولید روغن ترمز ,حلالهای آلی و بعنوان اولین تولید کننده ضدیخ اسفالت بصورت استاندارد و کاملا سازگار با محیط زیست در منطقه می باشد.
این شرکت تا کنون توانسته است با بهره گیری از مجرب ترین گروه تحقیقاتی و بازرگانی محصولات تولیدی خود را در سطح جهانی بفروش برساند.
تجربه نشان داده است استفاده از خنک کننده‌ها یا ضدیخ‌هایی مانند ضد یخ اکساین نه تنها به حفاظت از موتور خودرو در برابر یخ‌زدن کمک می کند بلکه مانع از خوردگی اجزای آن شده و همزمان با دفع حرارت تولید شده، تعادل حرارتی را در کل موتور برقرار می کنند.
در موتورهای دیزلی سنگین تنها یک سوم از کل انرژی تولید شده توسط موتور، برای به حرکت در آوردن خودرو به کار گرفته می شوند و یک سوم دیگر آن به وسیله اگزوز خارج شده و باقیمانده انرژی توسط سیال خنک کننده دفع می شود. این دفع حرارت منجر به بالا رفتن دما می شود و ایجاد حرارت زیاد باعث تسریع خرابی روغن و در پی آن خرابی موتور می شود.
آب بهترین سیال در دفع حرارت است ولی بنا به دلایل متفاوتی برای کاهش نقطه انجماد سیال خنک کننده از ماده شیمیایی گلیکول به عنوان سیال پایه استفاده می‌شود که معمولاً در تولید این خنک کننده‌ها از مخلوط۵۰/۵۰ از اتیلن گلیکول و آب استفاده می‌کنند. در این ترکیب میزان مشخصی از عوامل بازدارنده نظیر ضد کف، ضد خوردگی، رنگ و… نیز بکار گرفته می‌شود و با وجود درصد بسیار کم این ترکیبات افزودنی، نقش آنها در محصول نهایی حائز اهمیت بالایی است و موجب متفاوت شدن انواع خنک کننده‌ها می‌شود.
با پیشرفت علم، برای حفاظت از موتور تکنولوژی‌های متفاوتی در ساخت خنک کننده‌ها در برابر خوردگی ارایه شده است. در اروپا وجود مشکلاتی مانند سختی بالای آب، تولیدکنندگان را ملزم به تولید خنک کننده هایی فاقد ترکیبات فسفر کرده است. زیرا کلسیم و منیزیم موجود در آب سخت با بازدارنده های فسفاته واکنش داده و فسفات منیزیم و یا کلسیم تولید می‌کنند که معمولاً به صورت رسوب بر روی بدنه داغ موتور نشست می‌کنند و این امر باعث اتلاف حرارت و یا ایجاد خوردگی می‌شود.
امروزه در اروپا با حذف ترکیبات فسفاته، خنک کننده‌هایی حاوی اکسیدهای غیرآلی مانند سیلیکات و کربوکسیلاتها ساخته شده است. کربوکسیلاتها بواسطه انجام واکنش‌های شیمیایی داخلی با قرار گرفتن بر روی سطوح، مانع از خوردگی می‌شوند.
تکنولوژی که در آن از اختلاط کربوکسیلاتها و سیلیکاتها استفاده می شود به نام تکنولوژی پیوندی (هیبریدی) شناخته شده است، زیرا ترکیبی است از تکنولوژی غیرآلی و تکنولوژی آلی (کربوکسیلات ها).
در آسیا مشکل سازگاری با واشر پمپ آب و خاصیت ضعیف انتقال حرارت باعث شد که استفاده از خنک کننده های حاوی سیلیکات ممنوع شده و بجای آن از مخلوط کربوکسیلاتها و فسفاتها استفاده شود. ساخت این نوع از خنک کننده ها نیز به وسیله تکنولوژی هیبریدی بوده که با نوع اروپایی اش (مخلوط کربوکسیلاتها و سیلیکاتها) متفاوت است. این محصولات در رنگهای متفاوتی مانند قرمز، نارنجی، سبز و … در بازار موجود است.
خنک کننده‌های بر پایه کربوکسیلاتها دارای طول عمر بالاتری هستند و ساخت این محصولات به عنوان تکنولوژی برتر در اروپا و آسیا شناخته شده است. این محصولات دارای محبوبیت بین المللی بوده و در فاصله زمانی تعویض طولانی، به خوبی از موتور در برابر خوردگی حفاظت می کنند. در واقع حفاظت موتور در برابر خوردگی به واسطه خنثی کردن اسیدهای کربوکسیلیک و تبدیل آنها به کربوکسیلات تامین می شود، زیرا تمام خنک کننده ها در شرایط خنثی یا دامنه PH و قلیایی (حدود۷ یا بالاتر) عمل می کنند. در واقع بیشتر خنک کننده‌ها در آغاز از یک اسید قوی ساخته می‌شوند. برای مثال خنک کننده‌های مرسوم بر پایه فسفات‌ها، شروع ترکیباتشان از اسید فسفریک است.
استفاده از کربوکسیلات‌ها در ترکیبات خنک کننده دارای مزایای قابل توجهی است که عبارتند از:
– حفاظت بهتر از آلومینیوم در دماهای بالا
– انتقال بهتر حرارت و کارایی بهینه بر روی سطوح داغ موتور و لوله های رادیاتور
– افزایش طول عمر سیال خنک کننده
تجربه نشان داده است که این نوع سیالات با کارکرد بیش از۳۲ هزار ساعت، کارایی بهتری از خود نشان داده اند و در انتهای زمان، در آزمایش سرعتی، هنوز خنک کننده استفاده شده و تخلیه شده از موتور می‌توانست آزمایش‌های طراحی شده برای خنک کننده کار نکرده را با موفقیت پشت سر بگذارد.
در بازار، خنک کننده های زیادی با رنگ‌ها و کیفیت های متفاوت، موجود است. یک برنامه نگهداری و تعمیرات مناسب می‌تواند کیفیت این محصول را در موتور به طور دقیق بررسی کند. در این زمینه روش‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از رفرکتور برای تعیین نسبت گلیکول به آب است. با تعیین میزان این نسبت می‌توان میزان قدرت حفاظت ضد یخ در برابر یخ زدگی و غلظت بازدارنده خوردگی در محلول را تخمین زد.
کنترل حجم سیال خنک کننده در سیستم بسیار مهم است چرا که اگر سیال با سطح در تماس نباشد نمی‌تواند عملکرد مناسبی در خنک کردن موتور از خود نشان دهد.
درپوش رادیاتور نیز بخشی از اجزای تکمیل کننده سیستم است و به گونه ای طراحی شده است که فشار خاصی را تحمل کند. اگر فشار سیستم از حد طراحی شده پایین تر باشد، سیال خنک کننده در دمای پایین‌تری می جوشد و جوشش زود هنگام سیال می تواند باعث خوردگی های متفاوتی در ارتباط با نقاط گرم و تماس نامناسب خنک کننده باشد.
به طور کلی تجزیه خنک کننده ها زمانی که تمام اتیلن گلیکول به مواد اولیه اش اسید گلیکولیک و اسید فرمیک تبدیل شود ادامه می‌یابد. این مدت زمان در موتورهایی که در دماهای بالا کار می‌کنند و یا حجم هوای وارد شده به سیستم خنک کننده زیاد است، بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد. با آزمایش PH می‌توان PH سیال را بدست آورد، در بیشتر این سیالات می بایست میزان PH ، بیشتر از عدد۷ باشد ولی در برخی از آنها اگر میزان PH بیشتر از عدد۶/۵ باشد نیز قابل قبول است.
محصولات حاصل از تجزیه گلیکول به صورت اسیدی هستند و باعث افت PH می شوند که پدیده خورندگی را با خود به همراه دارد. سرعت تجزیه خنک کننده‌ها با بکارگیری عوامل بازدارنده با طول عمر بالا، کندتر شده و اطمینان از عملکرد درست تجهیزات زیاد می‌شود.
با استفاده از آزمایش(Strips ) می‌توان میزان مواد بازدارنده مانند نیتریت‌ها و مولیبدیت‌ها در سیال خنک کننده را کنترل کرد. نیتریت‌ها نسبت به دیگر بازدارنده‌ها، آسان‌تر از ترکیبات شیمیایی سیال، آزاد می‌شوند و به کمک این آزمایش فقط میزان سطح آن‌ها مشخص می‌شود. نیتریت‌های آزاد شده بر اثر پدیده کاویتاسیون، با برداشت لایه‌های سلیندر باعث خوردگی آن می‌شود. در عوض بازدارنده‌های از نوع کربوکسیلات‌ها به دلیل سرعت واکنش کندتر، خاصیت حفاظتی را در مدت طولانی‌تری عهده دار می شوند.
هم اکنون سازندگان تجهیزات اصلی (OEMs) خودرو، استفاده از خنک کننده‌های هیبریدی و کربوکسیلات ELC را توصیه می‌کنند.
در موتورهای دیزلی سنگین، برخی سازندگان استفاده از خنک کننده‌های سیلیکاتی را توصیه می‌کنند و در برخی دیگر خنک کننده‌های غیرسیلیکاتی را مناسب می‌دانند.
به طور خلاصه می‌توان گفت که نوع خنک کننده قابل استفاده براساس نوع نیازمندی سازندگان تجهیزات اصلی OEMs تعیین می‌شود. نقش خنک کننده ها در موتور خودرو بسیار حیاتی است و در برقراری تعادل حرارتی و حفاظت در برابر خوردگی در تمام موتور خودرو تأثیر بسزایی دارد. یک تحقیق در این زمینه نشان داده است که۶۰ درصد از موارد تخریب موتور در بخش موتورهای دیزلی مربوط به خنک کننده‌های نامناسب است. بنابراین استفاده از خنک کننده‌های با کیفیت مطلوب از تولیدکنندگان معتبر، شرایط مناسبی را در خصوص کارکرد موتور ایجاد کرده و مشکلات خوردگی را مرتفع می‌سازد.
——-
ضد یخ اکساین از تمامی شهرهای کشور عاملیت میپذیرد
۰۴۱۳۴۲۱۰۲۶۴ عبداللهی
ضد یخ,ضد یخ شیمی اکساین,ضد یخ اکساین شیمی,ضد یخ اکسین,ضد یخ خوب,برترین برند ضد یخ اکساین,قیمت ضد یخ,فرمول ضد یخ,مواد تشکیل دهنده ضد یخ,بهترین ضد یخ,قیمت ضد یخ اکساین,زمان تعویض ضد یخ,ضد یخ پراید,ضد یخ چیست,بهترین مارک ضد یخ